תיקון בקע מפשעתי

כיס המרה אצל כל אדם יושב בצד ימין של הכבד, מתחת לקשת הצלעות. כיס מרה נראה כמו אגס ותפקידו הוא לאגור בתוכו את נוזל המרה עד שהוא משתחרר כשהאדם אוכל.

מתי נדרש תיקון בקע מפשעתי? בקע הוא נקודה חלשה בבטן שדרכה עוברים איברים או רקמות שונות והם בולטים מתחת לעור. הבקע נראה כמו בליטה כדורית גדולה והוא גורם לסובל ממנה לכאבים וחוסר נוחות. הבעיה מחמירה כתוצאה משיעול, התעטשות או כל פעילות מאומצת אחרת. בקע אינו מתרפא מאליו והוא הולך וגדל עם הזמן ולכן הטיפול המקובל לתיקון בקע מפשעתי הוא ניתוח. במקרים חמורים עלול המעי להיתפס בבקע יחד עם הרקמות הרכות ולקבל נמק חלילה ולכן, בכדי למנוע צורך בכריתת חלק מהמעי, בעיה זו מצריכה ניתוח דחוף. בקע סרעפתי גורם לכאב ולרגישות באזור הבקע. אגב, חולים עם בקע סרעפתי גדול אינם יכולים לעבור ניתוח שרוול קיבה והם חייבים לבחור חלופה אחרת אם הם נצרכים לניתוח קיצור קיבה. ד"ר קיס הוא מומחה לניתוחי כיס מרה וכן שאר ניתוחים לפרוסקופיים כמו: תיקון בקע מפשעתי, ניתוח שרוול קיבה, מיני מעקף קיבה, כריתת כיס המרה ועוד.

תיקון בקע מפשעתי
תיקון בקע מפשעתי

היתרונות של ד"ר חסן קיס

תוצאה אסתטית

תוצאה אסתטית טובה יותר מאשר טיפולים ושיטות אחרות

זמן החלמה

זמן החלמה קצר יותר, פחות כאבים,זיהומים וצלקות

רמת דיוק גבוהה

רמת דיוק גבוהה מאוד התורמת לשיפור ניכר בהצלחת הניתוח

מחלות כיס מרה הן בדרך כלל נלוות עם אבנים בדרכי המרה. אבנים בכיס מרה גורמות לכאבי בטן חזקים, הקאה, חום ונפיחות בכיס המרה ובכדי לאבחן בוודאות שמדובר באבנים בכיס מרה תידרש בדיקת אולטרה סאונד. כמו כן מחלות בכיס המרה עלולות לגרום לחסימה בכבד. אבנים בכיס מרה שכיחים אצל כחמישית מכלל האוכלוסייה, האבנים לא נעלמים מאליהם אך לרוב לא נדרש ניתוח כיס מרה, לרוב מטפלים בבעיה באמצעות טיפול תרופתי ושינוי תזונתי. הניתוח גורם לנוזל המרה לזרום מהכבד ישירות לתריסריון. כיום, מבצעים את הניתוחים בכיס מרה בשיטה הלפרוסקופית. והם הניתוחים הנפוצים ביותר בתחום הכירורגיה בשיטה הלפרוסקופית. סיכויי הצלחה של ניתוח כיס מרה הם גבוהים מאוד. הניתוח מבוצע כאשר המנותח נמצא בהרדמה מלאה ובאמצעות חתכים זעירים בבטן מבצע המנתח את הטיפול הכירורגי. נציין כי אחד הסיבוכים השכיחים לאחר ניתוח שרוול קיבה הם אבנים בכיס מרה, מה שמצריך לעיתים טיפול באמצעות ניתוח כיס מרה.

נדרש למי שסובל מבטן חלשה. בטן חלשה יכולה להיות תכונה מולדת (כתוצאה מהתאחות לא טובה של הטבור לאחר ההתנתקות מחבל הטבור). בקע בטבור יכול גם להיות נרכש לאחר לידות רבות ועוד ומצב כזה דורש ניתוח תיקון בקע טבורי. מה שעוד יכול להחליש את דופן הבטן הוא שיעול, עצירות והשמנה וכן הזדקנות. מאמץ גופני חד ופתאומי עלול גם הוא, על פי החוקרים, לגרום להיחלשות דופן הבטן ולסיכון להיווצרות בקע טבורי. אם קיים חשד שהמעי נתפס בשבר הטבורי יש צורך לתיקון בקע טבורי באופן מיידי. אי טיפול מיידי של מעי שנתפס בבקע, הוא סכנת חיים. ובאופן כללי חשוב לדעת כי בקע טבורי שאינו מטופל בזמן, יכול להתפתח ולגדול לממדים עצומים. לד"ר קיס ישנן שתי מרפאות פרטיות, אשר בהם הוא מנתח בין השאר: שרוול קיבה ומיני מעקף קיבה, כריתת כיס המרה, תיקון בקע מפשעתי, תיקון בקע טבורי, תיקון בקע סרעפתי, כריתות מעי גס (קולון), כריתת טחול ועוד.

חברות הביטוח וקופות החולים

אודות ד"ר חסן קיס

ד"ר חסן קיס הוא בוגר ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ת"א, מומחה בכירורגיה כללית, כירורגיה לפרוסקופית מתקדמת והשמנת יתר.

ד"ר קיס הינו רופא בכיר בחטיבה הכירורגית במרכז הרפואי אסף הרופא, ומוביל את השירות לכירורגיה לפרוסקופית בחטיבה הכירורגית.

בין השאר משמש ד"ר קיס כמזכיר החברה הישראלית לכירורגיה אינדוסקופית וחבר באיגודים המקצועיים המובילים בישראל.

בנוסף, פעיל ד"ר קיס בתחום האקדמיה, פרסם מאמרים רבים, משתתף באופן תדיר בכנסים בארץ ובחו"ל, ומעביר הדרכות והרצאות בתחום לסטודנטים במסלול ישראלי ואמריקאי בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א, ובוחן בבחינות הסמכה למומחים בכירורגיה כללית.

ניתוח קיצור קיבה
ד"ר חסן קיס